MIEJSKIE  PRZEDSZKOLE                                     NR 9

GIMNASTYKA KOREKCYJNA 

Znakomita większość rodzin traktuje dzieci z wielką troską i wychowuje je z należytą uwagą.
Jednak troska to nie to samo co rozsądek, szczególnie w przypadku wad postawy i skrzywień kręgosłupa, o czym rodzice często zapominają. Mowa oczywiście o światłym podejściu i mądrym kierowaniu rozwojem intelektualnym ale 
i fizycznym dziecka. Rodzice korzystają z porad lekarzy dopiero wtedy, gdy występują już zaawansowane stany chorobowe. Przy drobnych odchyleniach i niejasnych objawach bagatelizują sprawę.
Wada postawy jest tak naprawdę początkiem choroby, która będąc w ukryciu zbierze żniwa po kilku latach.                    W dzieciństwie i młodości nie wywoła znaczących dolegliwości, nie przysporzy też problemów. Ale po latach utrwali się, a będąc nierozpoznaną i nieleczoną może doprowadzić do chronicznych bólów kręgosłupa dorosłych ludzi.
Czy chcesz, aby Twoje dziecko dorastało i nazywało Cie najlepszą mamą pod słońcem?
Oczywiście, że chcesz. Jeżeli nie jesteś pewna lub coś cię niepokoi, będąc z dzieckiem u swojego lekarza poproś aby przyjrzał się dziecku pod kątem wad postawy.
Leczenie wad postawy warto zacząć już w przedszkolu, gdzie wystarczy regularna gimnastyka korekcyjna, która sprawi, że twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo.